Tel. stacjonarny

12 359 38 26

Tel. kom.

500 841 960

REKRUTACJA NOWYCH WYCHOWANKÓW NA ROK SZKOLNY 2020/2021

Planujesz rozpocząć naukę w jednej z krakowskich szkół? Mieszkasz na stałe poza Krakowem? Dobrze trafiłeś. To miejsce jest stworzone dla Ciebie. Nasza bursa umożliwi Tobie rozwijanie zainteresowań, zapewni całodobową opiekę wychowawców, da okazję do uczestniczenia w ciekawych zajęciach rozwijających umiejętności interpersonalne. Tutaj poznasz ciekawych ludzi i nawiążesz nowe przyjaźnie, które przetrwają próbę czasu. Nie zastanawiaj się więc zbyt długo.

Bursa szkolna przeznaczona jest dla dziewcząt i chłopców pobierających naukę poza miejscem zamieszkania. Budynek bursy znajduje się przy ul. Prusa 7 w Krakowie. Lokalizacja placówki w ścisłym centrum miasta, jest jej dużym atutem.

Dobra edukacja jest dziś wyzwaniem, któremu chcemy sprostać. Znajdziesz u nas nie tylko komfortowe warunki do nauki, ale również do odpoczynku. Budynek bursy będzie łączyć w sobie zarówno bezpieczeństwo (wysokiej klasy instalacje i urządzenia) jak i nowoczesność (bezprzewodowy Internet, stanowiska komputerowe i telewizor w każdym z pokoi).

W czasie wolnym od zajęć szkolnych będziecie mogli liczyć na wsparcie i pomoc ze strony naszej wykwalifikowanej kadry pedagogicznej. Postaramy się wypełnić Wasz wolny czas różnymi formami aktywności tj. kulturalnej, rozrywkowej czy sportowej. U nas połączysz czas na kształcenie z należytym odpoczynkiem.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Oferta dla uczniów

Oferta Krakowskiej Bursy Szkolnej skierowana jest do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych, dla dzieci i młodzieży, oraz szkół artystycznych pobierających naukę poza miejscem stałego zamieszkania.

Budynek bursy zlokalizowany jest w ścisłym centrum Krakowa przy ul. Bolesława Prusa 7. Atrakcyjne położenie budynku Bursy powoduje, że duża część wychowanków będzie mogła drogę do szkoły odbywać pieszo.

Zapewniamy:

  • całodobową opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej,
  • bardzo dobre warunki do nauki i wypoczynku,
  • możliwość rozwijania zainteresowań i uzdolnień,
  • zakwaterowanie w 2, 3 i 4-osobowych pokojach (apartamenty 4, 6 i 8-oosbowe) z własną łazienką, dostępem do Internetu i telewizji,
  • salę ze stanowiskami komputerowymi i salę do „cichej nauki”,
  • siłownię, sale z bilardem i do tenisa stołowego,
  • sala integracyjna z telewizorem,
  • całodzienne wyżywienie (3 posiłki).

Wychowankom bursy gwarantujemy wysokość opłat (czesne + wyżywienie) na poziomie zbliżonym do tych pobieranych w bursach publicznych.

Budynek jest w całości odnowiony, w standardzie porównywalnym z niektórymi hotelami. Budynek spełnia wszelkie wymogi przeciw pożarowe i sanitarne. Budynek jest ogrzewany przez MPEC Kraków. Bursa dysponuje  własną kuchnią wraz z jadalnią. Ponadto budynek posiada windę i jest objęty monitoringiem (nie obejmuje apartamentów wychowanków, pomieszczeń sanitarnohigienicznych oraz w pokoju do „cichej nauki”).

Osoba prowadząca

Krzysztof Nowak, rocznik 1974. Wykształcenie wyższe, ekonomista. Od początku pracy zawodowej związany z samorządem i problematyką oświatową. Obecnie prowadzi niepubliczne placówki oświatowo-wychowawcze.

Wieloletni pracownik Urzędu Miasta Tarnowa, gdzie odpowiadał za finanse tarnowskiej oświaty. W 1999 r. współtworzył tarnowską koncepcję bonu oświatowego. Kierując Referatem Ekonomicznym w Urzędzie Miasta Tarnowa między innymi opracował nową koncepcję zarządzania finansami oświaty. W kolejnych latach Sekretarz Powiatu Bocheńskiego a następnie dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu w Starostwie Powiatowym w Bochni oraz dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Wojniczu. W czasie prezesowania Małopolskiemu Rynkowi Hurtowego S.A. w Tarnowie tworzył i realizował proces naprawczy oraz przeprowadzał restrukturyzację Spółki. Prowadził również własną działalność gospodarczą z zakresu finansów oświaty samorządowej. Autor wielu audytów i raportów z tej dziedziny.

Obecnie zarządza niepublicznymi placówkami oświatowo-wychowawczymi.  Czas wolny dzieli między ciekawą książką i dobrym filmem a aktywnym wypoczynkiem, pływaniem, grą w tenisa, turystyką pieszą i podróżami.